چگونگی چاپ طرح های مختلف بر روی کیسه های فروشگاهی به وسیله دستگاه روتوگراور

چاپ طرح بر روی کیسه فروشگاهی توسط دستگاه روتوگراور
دستگاه چاپ روتوگراور

چاپ روتوگراور یک نوع فرآیند چاپ درونگرا است که شامل حکاکی تصویر بر روی یک دستگاه حامل تصویر است. در چاپ روتوگراور، تصویر بر روی یک سیلندر حک شده است، زیرا، مانند چاپ افست و فلکسوگرافی، از چاپگر دوار استفاده می کند. هنگامی که مواد خام از جنس روزنامه است از روند چاپ چرخ دنده ای برای چاپ تجاری مجلات، کارت پستال ها و کارتن (مقوا) و سایر بسته بندی محصولات استفاده می شود. از جمله کارایی های بسیار زیاد چاپ روتوگراور می توان به چاپ انواع طرح ها بر روی کیسه های فروشگاهی اشاره کرد.

فرآیند و اجزاء

در چاپ مستقیم روتوگراور، جوهر به طور مستقیم به سیلندر اعمال می شود و از سیلندر به زیر لایه ها منتقل می شود. یک واحد چاپ شامل اجزای زیر است:

یک سیلندر حکاکی شده (همچنین به عنوان “سیلندر گرانروی” شناخته می شود) که دور آن می تواند با توجه به طرح محصول ساخته شده متفاوت باشد.

چشمه جوهر

یک بخش تیغه دار

یه غلطک نشانه گذار

خشک کن

برای فرآیندهای حکاکی غیر مستقیم، سیلندر حکاکی جوهر را در ناحیه مورد نظر به یک غلتک انتقال متصل می کنند و غلتک انتقال آن را به سوبسترا ( زیر لایه ها ) منتقل می کند.

سیلندر حک شده

گام اول از چاپ گرانری این است که سیلندر را با تصاویر نقش زده شده که باید چاپ شود تولید کنند: فرایند حکاکی روی سطوح سیلندربصورت ایجاد سلول هایی است که جوهر را به منظور انتقال آن به کاغذ حمل می کنند. از آنجا که مقدار جوهر موجود در سلول ها با شدت رنگ های مختلف بر روی کاغذ مطابقت دارد، ابعاد سلول ها باید با دقت تنظیم شود. سلول های عمیق تر یا بزرگتر رنگ های شدیدتری تولید می کنند، در حالی که سلول های کوچکتر رنگ های با شدت کمترتولید می کنند. سه روش عکسبرداری وجود دارد که برای حکاکی سیلندرهای گرانروی استفاده می شود، جاهایی که اندازه بزرگ و یا عمق سلول یکنواخت یا متغیر باشند:

روش اندازه سلول عمق سلول
بصورت عادی یکسان متغیر
دو قسمت مثبت یا عرض های جانبی سخت متغیر متغیر
انتقال مستقیم متغیر یکسان

استوانه های عمیق معمولا از فولاد ساخته شده و با مس روکش می شوند، هرچند مواد دیگر، به عنوان مثال سرامیک نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. الگوی مورد نظر بصورت حکاکی با یک لیزر یا یک ابزار الماسی یا با قلم زنی شیمیایی به دست می آید. اگر سیلندر با قلم زنی شیمیایی باشد، مقاومت به سیلندر قبل از قلم زدن منتقل می شود. مقاومت از قسمت هایی که تصویری بر سیلندر وجود ندارد در مقابل قلم زنی محافظت می کند. پس از قلم زدن، مقاومت برداشته می شود. این عمل مشابه ساخت تخته های مدار چاپی است. پس از حکاکی، سیلندر مورد آزمایش قرار می گیرد و آزمایش می شود، در صورت لزوم تجدید می شود و سپس با کروم روکش می شود.

روند

در حالی که پروسه چاپ در حال انجام شدن است، سیلندر حکاکی شده در بخشی از سینی جوهر غوطه ور است و مشغول پر کردن سلول های خالی می باشد. همانطور که سیلندر چرخش می کند جوهر به میزان لازم  به سطح آن و به سلول ها می رساند. با عمل کردن به عنوان یک واشر، لبه تیغه های سیلندر را قبل از اینکه با کاغذ تماس برقرار کند، از وجود جوهر اضافی پاک می کند و مقدار مناسب جوهر را جهت چاپ باقی می گذارد. موقعیت تیغه متناسب با موقعیت سوزنها است که معمولا متغیر است.

سپس، بستر میانی بین غلط گیر و سیلندر گرانشی قرار می گیرد: این جایی است که جوهر از سلول های خالی به وب منتقل می شود. هدف از این کار اعمل اجبار است تا اطمینان حاصل شود که تمام بستر با سیلندر گرانشی تماس برقرار می کند. این کار به نوبه خود تضمین حداکثر پوشش جوهر را فراهم می کند. هنگامی که در تماس با بستر قرار می گیرد، کشش سطحی جوهر قطعه جوهر را خارج از سلول می کشد و آن را به سوبسترا منتقل می کند.

پس از آن سوبست جوهر از طریق خشک کن خشک می شود چراکه باید قبل از رفتن به واحد رنگ بعدی و پذیرش یک کت جوهر دیگر، کاملا خشک شود.

یک چاپگر روتوگراور دارای یک واحد چاپ برای هر رنگ است، به طور معمول CMYK یا سیان، قرمز، زرد و مایه (اصطلاحات چاپ برای سیاه) است، اما تعداد واحدهای بسته به رنگ مورد نیاز برای تولید تصویر نهایی متفاوت است.

مزایا

فرآیند چاپ روتوگراور رایجترین فرآیند چاپ در تولید انعطاف پذیر بسته بندی است زیرا قابلیت چاپ بر روی فیلمهای نازک مانند پلی استر، OPP، نایلون و PE که در گستره وسیعی از ضخامت ها هستند (معمولا ۱۰ تا ۳۰ میکرومتر) را دارد.

سایر ویژگی های قابل تقدیر این چاپ عبارتند از:

  • سیلندرهای چاپ که می تواند با حجم زیادی طرح اجرا کنند بدون اینکه از کیفیت تصویر کم شود.
  • تولید تصویر با کیفیت خوب.
  • میزان هزینه های کم در واحد تولید حجم بالا

معایب

کمبودهای فرآیند چاپ روتوگراور عبارتند از:

  • هزینه های راه اندازی بالا: صدها هزار نسخه نیاز است تا چاپ به این صورت سود آور شود
  • وجود سلول در لبه خط و متن
  • زمان طولانی برای آماده سازی سیلندر، که خارج از محل است و نیاز به تکنیک های بسیار تخصصی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست