مختصری از چگونگی تولید کیسه های پلاستیکی

بیان مختصری از چگونگی تولید کیسه های پلاستیکی در دانستنی های شرکت آساپک
چگونگی تولید کیسه های پلاستیکی در دانستنی های شرکت آساپک

امروزه ما از کیسه های پلاستیکی استفاده های بسیار زیادی می کنیم. در واقع، تقریبا ۱ تریلیون از آنها هر ساله ایجاد می شوند. کیسه های پلاستیکی را می توان در بسیاری از مکان های مختلف پیدا کرد و در کارهای مختلفی از جمله جابه جایی کتاب ها و جداسازی آیتم ها تا انتقال مواد غذایی و غیره استفاده می شود.

کیسه های پلاستیکی برای تعدادی از دلایل محبوبیت زیادی دارند و می توانند برای هر شرکت یا محصول خاصی بصورت سفارشی تولید شوند. برخی از آنها بسیار ارزان هستند و می توانند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند. علیرقم آنچه که بسیاری از مردم فکر می کنند، برخی از کیسه های پلاستیکی نیز می توانند چندین بار بازیافت و دوباره استفاده شوند.

تولید کیسه پلاستیکی یک روند نسبتا ساده ای دارد که این موضوع یکی از دلایلی است که آنها بسیار محبوب می کند. البته روند ساخت کیسه های پلاستیکی باید در سازمان هایی با تجهیزات مناسب تولید شود با این حال و با وجود این موضوع، تولید کیسه های پلاستیکی آسان است.

برای ایجاد یک کیسه پلاستیکی، روندی مشابه با روند تولید یک کتاب دارد. تولید هر دوی آنها بسیار آسان است، اما روند تولید کیسه های پلاستیکی از یک کتاب بسیار ساده تر است. اما یک شرکت باید تجهیزات خاص و امکانات کاملی برای تولید کیسه پلاستیکی داشته باشد تا کیفیت محصول مناسب و میزان خرابی کم باشد. هرچند  فقط دو مرحله برای ساخت کیسه پلاستیکی وجود دارد.

قدم اول

یک فرایند که اکستروژن نامیده می شود اولین گام در ساخت یک کیسه پلاستیکی است. یک اکسترودر برای گرم کردن پلاستیک پلی اتیلن به دمای حدود ۵۰۰ درجه فارنهایت استفاده می شود. این دما پلت ها را ذوب می کند در پس از آن پلاستیک ذوب شده وارد دستگاه می شود و قطر آن ضخامت کیسه را تعیین می کند. پس از این اتفاق، فیلم پلاستیکی توسط هوای بیرونی و از طریق یک فرایند خنک کننده به یک حباب سوق داده می شود. بعد، فیلم به اندازه مناسب بریده شده و سپس روی یک اسپیندل قرار می گیرد.

قدم دوم

هنگامی که کیسه پلاستیکی روی اسپیندل قرار می گیرد، به بخشی که با عنوان واحد تبدیل شناخته می شود، فرستاده می شود. این تیم رول فیلم را باز می کند و آن را با یک چاقوی گرم برش می دهد و همچنین هر یک از دو طرف کیسه را به هم وصل می کند. پس از تکمیل این تبدیل، تمام کاراکترهای ویژه کیسه را نیز اضافه می کند. بعد از آن دسته ها با استفاده از فرآیند گرما بریده می شوند و لوگو، طرح و متن مورد نظر به کیسه اضافه می شود.

ایجاد کیسه های پلاستیکی

همانطور که از اطلاعات بالا می بینید، ایجاد کیسه های پلاستیکی یک روند ساده و آسان است که شرکت تولید کننده آن می تواند به سرعت و بدون مشکل زیادی انجام دهد. هزاران کیسه را می توان در تنها یک دقیقه تولید کرد و از آنجا که روند آسان است، هزینه های کیسه های پلاستیکی مقرون به صرفه خواهد شد.

کلام آخر

تولید کیسه های پلاستیکی آسان است و کاربردهای مختلفی دارند که آنها را در زندگی روزمره ما مفید می سازد. حالا که می دانید چطور کیسه های پلاستیکی ایجاد می شوند، می توانید از استفاده از آنها احساس بسیار خوبی داشته باشید! این یک فرایند است که مشابهی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست