مختصری از چگونگی تولید شدن کیسه های زباله

مختصری از چگونگی تولید کیسه های زباله
چگونه کیسه های زباله ساخته می شوند

کیسه های زباله یک نوع معجزه قرن بیستم هستند. از سال ۱۹۵۰، زمانی که اولین بار کیسه های زباله توسط مخترع کانادایی هری واسیلیک اختراع شد، کیسه های زباله انقلابی در روند بهداشت و پاکیزگی ما در مقایسه با روش قدیمی که باعث می شد زباله ها درون قوطی های فلزی ایجاد میکروب کنند، به وجود آورد.

واسیلیک اولین کیسه زباله را در یک آزمایشگاه شیمی ایجاد کرد. اما امروزه چگونه کیسه های زباله در کارخانه ها تولید می شوند؟

امروزه کیسه های زباله در کارخانه های بزرگ با استفاده از ماشین آلات سنگین تولید می شوند. آنها در لوله های طولی ایجاد می شوند، سپس برش داده می شوند و جدا می شوند تا کیسه های تکی تولید کنند. کار با پلاستیک مذاب می تواند بطور شگفت انگیزی ظریف و زیبا باشد! در اینجا یک توضیح ساده از روند تولید داده می شود.

کیسه های زباله از پلی اتیلن ساخته می شوند – پلاستیکی محکم، سبک، انعطاف پذیر که عمدتا در تولید ظروف، عایق کاری و بسته بندی استفاده می شود. پلی اتیلن نام خود را از پلیمر (یک نوع ترکیب شیمیایی) و اتیلن (گاز بی رنگ) بدست آورده است که در تولید بسیاری از مواد شیمیایی استفاده می شود. پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی و رطوبت مقاوم است و خواص عایق بندی خوبی دارد.

گلوله های رزین سرخ، کوچک، سنگین و استوانه ای شکل از جنس پلاستیک هستند. برای ساخت کیسه های زباله، گلوله های رزین پلی اتیلن به قیف های بزرگ ریخته می شوند.

پودر رزین سپس وارد یک اکسترودر می شود. دستگاهی است که با حرارت دادن رزین ها با دمای بین ۳۶۵ و ۴۶۵ درجه فارنهایت باعث ذوب آنها می شود. هنگامی که گلوله ها حرارت داده می شوند و با اکسترودر کاملا مخلوط می شوند بصورت مخلوط پلاستیکی خام با استفاده از یک قالب تحت فشار قرار می گیرد. یک قالب یا یک ابزار ویژه برای برش یا شکل دادن به مواد، پلاستیک را به صورت یک حلقه در می آورد. سپس حلقه به شکل یک حباب باد می شود. این حباب بصورت شگفت آوری ظریف و شفاف و بسیار شبیه به ظاهر به یک حباب صابون بزرگ و درخشان است.

حباب پلی اتیلن گرم شده جهت تولید کیسه زباله
حباب پلی اتیلن گرم شده جهت تولید کیسه زباله

لوله پلاستیکی به تدریج خنک می شود. این لوله چند صد فوت طول دارد و حداقل ضخامت آن دو ده هزارم یک اینچ است. بعد، غلطک ها حباب را به داخل یک لوله مسطح فرو می برند که نام آن فیلم است و کار کردن با آن بسیار آسان است.

فرو بردن حباب به داخل لوله توسط غلطک ها جهت تولید کیسه های زباله
فرو بردن حباب به داخل لوله توسط غلطک ها جهت تولید کیسه های زباله

یک چاقو فیلم را به عرض های مورد نظر برش می دهد و اضافه فیلم در یک لوله ذخیره می شود. لوله حاوی فیلم پهن شده از یک طرف مورد حرارت قرار می گیرد. پس از آن فیلم سورح سوراخ شده و به صورت کیسه برش داده می شود.

در آخر، کیسه های زباله چند لایه شده، به صورت دسته می شوند و داخل بسته بندی قرار می گیرند و کیسه های زباله جدید برای ورود به منزل شما آماده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست